Oczami Rzecznika :)

Puchar , Puchar i po Pucharze.

27 marca rozpoczęliśmy sezon startowy PFPC Masters mocnym przytupem Pucharu Polski V Grand Prix im. J. Jaśniaka Seniora, który w ten dziwny, pandemiczny ( hm, aż ciśnie się czasem na usta demoniczny czas) był jak zwykle świetnie zorganizowany. Ukłony dla organizatorów i sponsorów. Dziękujemy .

Było mocno !!! Było radośnie , bo to nasze święto. Święto siły, mocy, sprawności, zdrowia, optymizmu. Już na horyzoncie czerwiec z jego fantastyczną imprezą w Raszynie czyli Mistrzostwami Polski Masters.

W Konstantynowie Łódzkim dźwigali Mastersi z większym doświadczeniem w naszej Federacji i „żółtodzioby”. No, może nie w ciężarach, ale właśnie stażem w PFPC Masters.

Wśród „żółtodziobów”  ogromne wrażenie zrobiła Anna Leśniewska, dźwigając pięknie technicznie i pewnie 82 kg rwanie, 102 kg podrzut, co dało w sumie 184 kg w dwuboju i absolutnie I miejsce Open wśród wszystkich startujących pań.

Zapytałam Anię po zawodach co ją skłoniło do rozpoczęcia startów w Mastersach. Ania odpowiedziała, że ot tak po prostu , lubi dźwigać a starty w Mastersach rozpoczęła jej siostra Dorota Smosarska , więc i Ania stwierdziła , że wystartuje, a może też chęć sprawdzenia się,  przeważyła szalę na korzyść startu.

Warto przypomnieć , że Anna Leśniewska z d. Smosarska to wielokrotna mistrzyni i reprezentantka kraju. Brązowa medalistka mistrzostw Europy (2013), akademicka mistrzyni świata (2010). Sześciokrotna złota medalistka, trzykrotna srebrna medalistka i trzykrotna brązowa mistrzostw Polski.

Wśród panów na wyróżnienie zasługuje pierwszy start w Mastersach Adama Kraski, który w rwaniu uzyskał 146 kg, w podrzucie 178 kg czyli w dwuboju 324 kg. Tym wynikiem Adam Kraska zajął I miejsce w 2 grupie, a także uzyskał najwyższy wynik w kilogramach ( 324 kg) w Pucharze Polski Masters 2021.

Adam dźwiga już 35 lat, zaczął w 9 r.ż. Był zawodnikiem kolejno Wierzbna, Śląska Wrocław, Polkowic i znów Wierzbna. W sumie zdobył indywidualnie 10 medali mistrzostw Polski seniorów. Teraz jako trener Polwicy Wierzbno zdobył ze swoimi zawodnikami 106 medali mistrzostw Polski  i 2 medale mistrzostw Europy juniorów. Na wyróżnienie zasługują jego dwaj wychowankowie Adrian Franczyk i Mieczysław Dereń, a wśród zawodniczek Natalia Pawlik  i oczywiście najlepsza z najlepszych,  Katarzyna Kraska uczestniczka mistrzostw świata i Europy, medalistka Mistrzostw Polski , prywatnie żona.

A dlaczego start w Mastersach? Bo wystartował Radek Małecki, kolega z klubu, bo fajna impreza, bo …  bo dźwiganie to pasja życia. Ha, też tak myślimy. I serdecznie witamy na pokładzie mastersowskiej rodziny.

Wśród doświadczonych Mastersów niezmiennie karty rozdaje DOMINATOR Witek Szczęsny. Wiek pominę milczeniem, bo jest to sztangista piękny i wiecznie młody. A wyniki powalają. 91 kg rwanie, 120 kg podrzut , a w/g  klasyfikacji Sinclaira-Malona- Meltzera 453, 3 pkt. !!!!!! Witek jak wino. Im starszy tym silniejszy. Ależ motywacja dla nas wszystkich. Tak trzymać.

Oczywiście na wielkie brawa zasługują wszyscy startujący którzy byli autorami wielu rekordów życiowych oraz Polski. Mamy nadzieję, że nie braknie Wam zapału i motywacji do kolejnych startów i sławienia imienia Polskich Mastersiaków na pomostach krajowych i zagranicznych.

Już po Pucharze Polski Masters , do zobaczenia za rok w Konstantynowie Łódzkim na kolejnym, a w czerwcu widzimy się na pomoście w Raszynie na Mistrzostwach Polski Masters.  

Znów będzie nasze ciężarowe święto, znów radośnie będziemy rywalizować z koleżankami i kolegami, zmagać się z naszymi słabościami, przekraczać kolejne granice. Znów zobaczymy znajome twarze, dołączą do nas nowi zawodnicy. Znów będziemy sobie żartować , śmiać się beztrosko i życzliwie w kuluarach. Jednym słowem święto sportowej rywalizacji Starszaków- Mastersiaków.

Obecni niech budują formę, a nowych, niezdecydowanych serdecznie zapraszamy w Nasze szeregi.

Autor:

Anna Sadowska – Rzecznik Prasowy PFPC Masters